ISTETIMEA COPIILOR
ISTETIMEA COPIILOR
ISTETIMEA COPIILOR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ISTETIMEA COPIILOR

UN FORUM CU MAMICI SI COPII ISTETI
 
AcasaAcasa  Portal**Portal**  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 pictatul pe panza.ulei sau pe pereti

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Mary
Admin
Admin
Mary


Mesaje : 8948
Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 40
Localizare : Mangalia Constanta

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyDum Ian 23, 2011 10:34 pm

sotul picteaza tablouri
o s apun cateva poze cu ce am in casa
Sus In jos
https://gemenii-mei-frumosi.forumgratuit.ro
Vio
mamica fericita
mamica fericita



Mesaje : 1858
Data de inscriere : 08/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyDum Ian 23, 2011 11:29 pm

Bravo lui . Si picteaza si pentru alte persoane daca i se cere ?

Mie mi-a placut dintotdeauna desenul , am avut sa spunem o usoara inclinatie spre arta , spre frumos dar ai mei nu au fost deacord cu liceul sau facultatea de arta asa ca a ramas la stadiul de hobby placerea de a picta . Mai mult imi place sa pictez natura .
Insa acum, am spus sa ma apuc de pictura murala ( pe pereti ) pentru decoratiuni interioare in camere de copii, livinguri, dormitoare, holuri, .....si pentru a-mi exersa putin mana incep cu camera lui Andrei . Am sa fac poze innainte si dupa sa vedeti ce iese , dar mai astept putin sa se mai incalzeasca afara .
Sus In jos
Mary
Admin
Admin
Mary


Mesaje : 8948
Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 40
Localizare : Mangalia Constanta

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyLun Ian 24, 2011 2:25 pm

nustiu daca face si pt straini ii trebuie timp si acum nul are sa mai creasca copii
da si el are cu desenul in sange si vad ca si bia il urmeaza
Sus In jos
https://gemenii-mei-frumosi.forumgratuit.ro
Vio
mamica fericita
mamica fericita



Mesaje : 1858
Data de inscriere : 08/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyMar Feb 01, 2011 10:48 pm

Ne-ai promis pozici aici cu tablourile sotului :bounce:
Sus In jos
Mary
Admin
Admin
Mary


Mesaje : 8948
Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 40
Localizare : Mangalia Constanta

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyMar Feb 01, 2011 10:51 pm

da si am uitat sa fac poze imi aduci aminte maine si le pun
Sus In jos
https://gemenii-mei-frumosi.forumgratuit.ro
Mary
Admin
Admin
Mary


Mesaje : 8948
Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 40
Localizare : Mangalia Constanta

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyJoi Feb 03, 2011 3:44 pm

picturile sotului

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti P1290646

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti P1290647

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti P1290648

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti P1290649
Sus In jos
https://gemenii-mei-frumosi.forumgratuit.ro
Vio
mamica fericita
mamica fericita



Mesaje : 1858
Data de inscriere : 08/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyJoi Feb 03, 2011 4:27 pm

Sunt SUPERBE 😢 Bravo .
Imi plac foarte mult culorile.
Sus In jos
Mary
Admin
Admin
Mary


Mesaje : 8948
Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 40
Localizare : Mangalia Constanta

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyJoi Feb 03, 2011 4:30 pm

leam facut aseara si era intuneric in camera
o s afac si ziua ca s vad mai bine
Sus In jos
https://gemenii-mei-frumosi.forumgratuit.ro
Vio
mamica fericita
mamica fericita



Mesaje : 1858
Data de inscriere : 08/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyLun Feb 21, 2011 10:40 am

In week-endul acesta am lipsit de pe forum dar va aduc scutire pentru motivarea absentelor :P

Am fost si am desenat cateva personaje dragalase in camera unei bebeluse dulci pe nume Diana.
Photobucket

si balonase
Photobucket

Cum vi se par ? E prima data cand am facut asa ceva . Mai am de lucru dar eu zic ca a iesit ok pentru inceput . Maria, mamica acestei printese imi e prietena si intamplator a trecut pe la noi si a vazut ce ii fac lui Andrei pe mobilier si ia placut.
Sus In jos
Mary
Admin
Admin
Mary


Mesaje : 8948
Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 40
Localizare : Mangalia Constanta

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyLun Feb 21, 2011 12:22 pm

wwowoww vio da chiar a talent
tare frumos a iesit picturile
felicitari pe bune esti talentata
Sus In jos
https://gemenii-mei-frumosi.forumgratuit.ro
totu andra
mamica fericita
mamica fericita
totu andra


Mesaje : 2346
Data de inscriere : 01/02/2011
Varsta : 40
Localizare : bucuresti

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyLun Feb 21, 2011 12:28 pm

f frumos si ale sotului si ale tale Vio!!poate vii si la mine cand ii fac camera!!!
Sus In jos
Mary
Admin
Admin
Mary


Mesaje : 8948
Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 40
Localizare : Mangalia Constanta

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyLun Feb 21, 2011 12:33 pm

ce vopsele ai folosit vio?e curios ionut
Sus In jos
https://gemenii-mei-frumosi.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator
Anonymous



pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyLun Feb 21, 2011 1:04 pm

sunt foarte frumoase tablourile mary.vio e superb ce ai facut pe pereti
Sus In jos
Mary
Admin
Admin
Mary


Mesaje : 8948
Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 40
Localizare : Mangalia Constanta

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyLun Feb 21, 2011 2:24 pm

multumim
eu nu si sotul se ocupa de pictura
Sus In jos
https://gemenii-mei-frumosi.forumgratuit.ro
Vio
mamica fericita
mamica fericita



Mesaje : 1858
Data de inscriere : 08/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyLun Feb 21, 2011 3:14 pm

Va multumesc frumos fetelor . 😢

Andra , daca vrei , iti pot face cu drag .

Mary , prietena mea tocmai isi terminase de vreo 2 saptamani de zugravit ( deci peretii erau proaspat vopsiti) Eu am folosit var lavabil in care am adaugat pigmenti de colorare atat cat sa imi iasa nuanta pe care am dorit-o . Am adaugat si putin aracet pentru o aderenta mai mare , dar merge si fara . Dupa uscare , peretele se poate sterge usor cu o carpa moale umezita in cazul in care e murdarit de copil. Iar ca rezistenta , acestea tin tot atat cat tine si restul varului lavabil pe perete , aici fiind importanta calitatea produselor . Eu sunt multumita de anumite produse si pe acelea le recomand dar nu le pot spune aici ca nu vreau sa fac reclama.
Sus In jos
Mary
Admin
Admin
Mary


Mesaje : 8948
Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 40
Localizare : Mangalia Constanta

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyMar Apr 12, 2011 9:38 pm

si noi cautam culori pt camera copilor sa o facem la vara
si culori poat emai picteaza ionut cate un tablou
Sus In jos
https://gemenii-mei-frumosi.forumgratuit.ro
Vio
mamica fericita
mamica fericita



Mesaje : 1858
Data de inscriere : 08/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyMier Apr 13, 2011 1:16 am

bravo , bravo , asa pune-l la treaba ....sa vezi ce incantati vor fi piticii cand vor avea o camera cu povesti . 😢 sa ne aratati si noua ce faceti . :!:
Sus In jos
Vio
mamica fericita
mamica fericita



Mesaje : 1858
Data de inscriere : 08/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyMier Apr 13, 2011 1:38 am

am terminat si eu de pictat corpul de mobilier
Acestea sunt finale si eu zic ca arata binisor avand in vedere ca e prima data cand pictez pe lemn.
pictatul pe panza.ulei sau pe pereti P1030575-Copy-Copypictatul pe panza.ulei sau pe pereti P1030574-Copy2-Copypictatul pe panza.ulei sau pe pereti P1030574-Copy-Copypictatul pe panza.ulei sau pe pereti P1030575-Copy2

Am si montat totul la loc dar nu am facut poze , va fac maine . Azi am fost si m-am uitat si de un burete si ceva metraj de capitonat dar mai astept putin sa vedem cum stau cu banii saptamana viitoare .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyMier Apr 13, 2011 7:23 am

doamne felicitari d-nului ionut ,mai dar ce maestrii avem aici,fff frumoase tablourile


vio grozav arata camera minunata am ramas cu gura cascata felicitari 👅 👅 👅

dar si dulapurile tale superbe 👅
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyMier Apr 13, 2011 8:06 am

foarte frumoase sunt vio !felicitari ! pictatul pe panza.ulei sau pe pereti 177969 pictatul pe panza.ulei sau pe pereti 3501620362
Sus In jos
Vio
mamica fericita
mamica fericita



Mesaje : 1858
Data de inscriere : 08/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyMier Apr 13, 2011 2:15 pm

camera inca nu e facuta Simo :( abia am facut primul dulap , pana ma iau de pereti si restul mai am de munca :@:

uite asa arata dulapul asamblat in mijlocul sufrageriei .Pe partea de sus inca nu e facut nimik pentru ca acolo urmeaza sa iau un burete mai gros si material de capitonat ca sa iasa ca o salteluta si atunci dulapul fa deveni o mini canapea cu mai multe utilitati in timp .
pictatul pe panza.ulei sau pe pereti P1030619
interiorul l-am vopsit cu un alb - crem deschis

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti P1030621
Sus In jos
Vio
mamica fericita
mamica fericita



Mesaje : 1858
Data de inscriere : 08/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyMier Apr 13, 2011 2:18 pm

si uite asa incet , incet v-am invatat cum sa nu va aruncati lucrurile din casa si sa le dati o noua functionalitate fara a le modifica forma initiala :!:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyMier Apr 13, 2011 3:08 pm

felicitari vio sunt superbe toate si dulapul si ce ai fc pe peretii prietenei tale.....suuperbe nu am cuvinte esti un adevarat talent
:!:
mary felicitari si sotului tau ,fff mult mi-au placut ,daca nu spuneai ca sunt fc de el ,juram ca sunt cumparate ....un al doilea talent in casuta noastra pig pig pig pig
Sus In jos
Vio
mamica fericita
mamica fericita



Mesaje : 1858
Data de inscriere : 08/12/2010
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti

pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti EmptyMier Apr 13, 2011 3:44 pm

multumim :!: si mai asteptam si alte mamici cu indemanare alaturi de noi pe forum ....avem ce invata de la fiecare .

Si mie imi plac tare mult tablourile lucrate de dl Ionut , pacat ca nu picteaza mai des ....cu siguranta si-ar putea gasi incet incet si clienti pentru ca un tablou e mai micut si e mai accesibil la buzunar decat o pictura pe mobila sau pereti . Sfatul meu e sa nu renunte , niciodata nu se stie de unde vor incepe cererile . :roll:
Sus In jos
Continut sponsorizat





pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty
MesajSubiect: Re: pictatul pe panza.ulei sau pe pereti   pictatul pe panza.ulei sau pe pereti Empty

Sus In jos
 
pictatul pe panza.ulei sau pe pereti
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ISTETIMEA COPIILOR :: HOBBY-
Mergi direct la: